Rodina

29. března 2010 v 23:08 | Lenka |  Vytvořeno v návalu inspirace
Příběh, založený na pravdě, je tak trochu z mojí rodiny, ale v reálném případě je zatím s otevřeným koncem. Moc bych si přála, aby to dobře dopadlo, tak snad.
Je to psáno z pohledu mého táty.


"Tak tady ho máte." Řekla nám sestřička, když otevírala dveře pokoje.
Vstoupili jsme s bráchou do místnosti plné tiše pípajících přístrojů, na které byl napojen náš mladší sourozenec.
"Čau brácho," vrhl jsem se k němu, chytajíc jeho ruku.
Žádná reakce. Byl v komatu. Chvíli jsem na něj tak koukal a přál si aby se aspoň trochu pohnul. Mé přání však zůstalo nevyslyšeno. Mluvil jsem na něj. Doufal jsem, že slyší. Doufal, že se z toho dostane.
Po nějaké době, nevím, jak dlouho to bylo, jsem ucítil na rameni něčí ruku. Otočil jsem se. Můj starší brácha se na mě seshora koukal.
"Pojď, pojedeme. Řídit budu já." Beze slova jsem mu svěřil klíčky a v omámení vyšel z pokoje.
Cestu na parkoviště si nepamatuju. Musel jsem být vážně hodně rozrušený. Hlavou mi proudila spousta myšlenek.
Proč to udělal? Proč se neléčil? Nabízeli jsme mu tu možnost. Chtěli jsme se složit. Dohromady bychom léčení zaplatili a bylo by po problému.
Za to může mamka. Pořád ho omlouvala, že on přece nepije. Jak by vůbec její synáček něco takového mohl?!
To ale není to nejhorší. Absolutně nejhorší věc, kterou ta naše mamina udělala, bylo, že taťkovi neřekla ani slovo. Ani jedno jediný pitomý slovo. S bráchou jsme to hodlali změnit. Domluvili jsme se, že jakmile si projdeme návštěvou, rozjedeme se ze nima a povíme to tátovi všechno. Všechno, co ona mu neřekla.
Když už jsem se konečně vyhrabal z těch šílených myšlenek, byli jsme v půli cesty k našim. Pomalu jsem si začal připravovat, co jim asi tak řeknu. A než jsem skončil, už brácha parkoval na dobře známém místě za jabloní.
Obvykle chodíme garáží, dnes jsme ale bez domlouvání šli hlavním vchodem i s tím, že jsme zazvonili. Otevřela nám mamka. Hned jak si všimla výrazu v našich tvářích, její úsměv ochabl.
Vešli jsme do obýváku, kde nic netušící taťka sledoval fotbal. Sedli jsme si za ním. Chvíli jsme mlčky sledovali hru, a pak jsme se pustili do vyprávění.
Když jsme asi po půl hodině skončili, bledý taťka vstal, beze slova si vzal bundu, klíčky od auta a boty a vyšel hlavním vchodem ven.
Mamka byla na prášky a tvrdila, že jsme mu to neměli říkat, že se teď někde zabije. Sami jsme z toho taky začínali být nervózní.
Po nějaké době mi začal zvonit telefon. Díkybohu to byl táta. Přál si, abych sbalil bráchu a okamžitě za ním přijel. Lekl jsem se a hned jsem proto začal konat. Do minuty jsme už byli na silnici.
Když jsme dorazili za taťkem, poručil nám, ať jdeme za ním. Teď byl pro změnu příliš rudý, bál jsem se, aby to s ním nešlehlo, ale zvládl to. Zavedl nás do nemocnice, ve které byl brácha. Zastavil u recepce a zeptal se, jak to s ním vypadá.
Řekli mu, že bude v pořádku, ale že by měl podstoupit léčení. Taťka vypadal klidně a kupodivu jen přikývl, vytáhl z kapsy kreditu a zeptal se, kolik to léčení bude stát, že by chtěl mít syna opět v pořádku…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lucerna Lucerna | Web | 30. března 2010 v 14:51 | Reagovat

pekne napsane, ako vzdy poviedka je super :-)
drzim teda palce, nez to dobre dopadne

2 cutee-shoop cutee-shoop | Web | 30. března 2010 v 16:17 | Reagovat

Ahoj, mam obchudek ve kterem prodavam vyrobky z cernitu je to hmota která se dá do trouby a ty potom mužeš moje vyorbky nosit bud na krku nebo jako přivesek na mobil  nebo prstynek.. jukni a uvidiš vic!;) třeba hot dog nechceš nosti na svem mobilu???:)....

3 krb krb | Web | 30. března 2010 v 16:24 | Reagovat

Ahoj, díky, myslím že ty máš velikou šanci se do Autorského klubu dostat... jen trpělivě vyčkej, začlo se teď hlásit velmi hodně lidí a můžeš čekat i měsíc, jen buď trpělivá a v klidu, piš hezké články jako doposud a ono to vyjde :-)
Držím palce ;-)

4 Ryuk Ryuk | Web | 1. dubna 2010 v 12:48 | Reagovat

ahoj :-( navstiv moju stranku a zanechaj koment ja sa mam fajn a co ty ?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama