ZOH

20. února 2010 v 23:13 | Leňulííí |  Kulturní koutek
Budete se možná divit, ale i něco tak divného jako já, sleduje něco tak normálního jako je zimní olympiáda.
I skrze to, že jsem vlastenec, jsem si nemohla odpustit fandění i sportovcům s jinou než českou národností, tedy většinou pokud se tam žádný český zástupce nevyskytoval (někdy i v případě jeho či její přítomnosti...).
Disciplíny, které mě letos obzvlášť zaujaly, se týkaly samozřejmě snowboardingu. Co by se taky ode mě dalo čekat, když jsem se do ježdění na tom jediném kusu "plastu" šíleně zbláznila.. XD
Díky své nemoci jsem měla šanci vstávat kvůli televizi klidně uprostřed noci (někdy to nebylo ani nutné, prostě jsem jen zkusila odložit knihu... =) a taky jsem toho patřičně využívala...
Nejvíc ze všech snb disciplín mě bavila U rampa mužů. Vítězem se stal 23-letý američan Shaun White. Poprvé jsem ho viděla na olympiádě před čtyřmi lety (Turín 2006) a moc mě zajímalo, co předvede tentokrát. Ve své poslední jízdě se blýskl, předvedl skok - Double McTwist 1260, získal 48,4 bodů (z 50 možných) a suverénně si došel pro zlato. Opět.
Pro představu jsem přidala video. Jeden nepochopí, jak něco takového může zvládnout...

Druhé video je jen tak pro představu, jak se můžete učit nové triky, když berete za ježdění na prkně miliony dolarů... (To do čeho dopadá jsou stovky pěnových kostek...)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama